8. december 2021 / Meniny má Marína

Farebné obrázky z listov

Vytvorte si jesennú atmosféru aj u Vás doma :)
Farebné obrázky z listov

Jeseň je bezpochyby pre svoje rozmanité farby tým najkrajším a najpestrejším ročným obdobím.  Čo tak využiť krásne jesenné prechádzky na zber listov a spestriť si tak domov, prípadne potešiť svojich blízkym nejakým farebným darčekom?

Stačí pozbierať listy rôznych veľkostí, farieb a tvarov – čím rozličnejšie, tým lepšie!

Môžete využiť čerstvé alebo usušené listy, prípadne ich postriekať lakom na vlasy – listy tak vydržia dlhšie a krásne sa lesknú :) Ak ich chcete vysušiť, rozložte si listy na papier a prikryte knihami aby boli po vysušení krásne rovné, čím sa s nimi bude lepšie manipulovať. Nezabudnite však, že sušené listy nemajú také pestré a výrazné farby ako tie čerstvé.

Na farebné obrázky z listov budete potrebovať:

  • listy rôznych tvarov a veľkosti – nezabudnite na tie najmenšie lístky, ktorými dotvoríte detaily Vašich obrázkov
  • jesenné plody (nemusia byť)  – šípky, plody jarabiny, žalude a podobne
  • papier
  • farebné papiere, prípadne tvrdý papier
  • lepidlo
  • nožničky
  • potreby na kreslenie – farbičky, fixky, cetrofixky, vodové farby, tempery

VYSKLADANÉ ZVIERATKÁ

Máte radi zvieratká? My áno, tak si poďme nejaké vyrobiť!

V prvom kroku si približne načrtnite obľúbené zvieratko. Následne si poprikladajte vhodné listy a prilepte ich. Pomocou menších lístkov dotvorte oči, ňufák, zobák, labky, parohy… Prípadne ich vystrihnite z farebného papiera a prilepte.

Krásne, však? :)

DOKRESLENÉ OBRÁZKY

Ak medzi nazbieranými listami nenájdete listy potrebných tvarov, nič sa nedeje. Jednoducho vezmite ceruzky alebo fixky a kreslite! :)

Nezabudnite použiť rôzne bobuľky, šípky a menšie plody – môžete ich nalepiť na ježka aby nebol počas chladnejšieho obdobia hladný ;)

POMALOVANÉ LISTY

Zdajú sa Vám usušené listy málo farebné? Pomocou fixiek alebo vodových farieb z nich môžete vykúzliť hotové umelecké diela!

Ak máte väčšie listy vytvorte si z nich masky. Pomocou nožíka alebo noža vyrežte oči – tu poproste rodičov aby ste si neublížili :) A ďalej kreslite.. fantázii sa medze nekladú! :)

VÍLY A LESNÍ ŠKRIATKOVIA

Veríte, že sa v parkoch a lesoch ukrývajú rôzne víly, škriatkovia a lesní mužíci? Ukážte nám ako vyzerajú :)

Postavičky si najprv nakreslite a pomocou lístkov a drobných plodov im vytvorte farebné oblečenie, vlásky, čarovné krídelká, korunky, čo len chcete :)

 

Komentáre