27. február 2020 / Meniny má Alexander

Okaté veľkonočné vajíčka

Čo tak na Veľkú noc netradične posadiť vajíčka do kvetináčov? Budete ich mať hotových raz-dva.
Okaté veľkonočné vajíčka

Pomôcky, suroviny

3 ks malých kvetináčov, kúsky veľkonočnej bavlnenej látky, 3 vyfúknuté vajíčka, prírodné lyko, prírodný sisal, 6 kusov blikajúcich očí, lepidlo, nožničky, pero

Postup

1.

Okaté veľkonočné vajíčka

Položte kvetináč šikmo na rubovú stranu rozprestretej tkaniny. Pomaly ním otáčajte za súčasného značenia oboch okrajov. Na hornej i dolnej strane prirátajte po 1 cm a celý diel vystrihnite.

2.

Okaté veľkonočné vajíčka

Vonkajšiu stranu kvetináča potrite lepidlom vhodným na lepenie textilu. Priložte vystrihnutú látku a postupne ju naviňte. Pri lepení dbajte na to, aby tkanina bola bez záhybov a dobre držala.

3.

Okaté veľkonočné vajíčka

Prídavky na hornej i dolnej strane nastrihnite v šikmom smere. Dávajte však pozor, aby ste látku neprestrihli príliš hlboko: po založení a prilepení by zástrihy nemalo byť zvonka vidieť. Na každý diel naneste lepidlo a pritlačte ho na vnútornú stranu kvetináča. Prstami ho upravte tak, aby bol dokonale napnutý a hladko priliehal.

4.

Okaté veľkonočné vajíčka

Z lyka si nastrihajte dostatočné množstvo šnúr dlhých asi 10 cm. ykové šnúry poukladajte dovnútra kvetináča. Rozložte ich pravidelne dookola ako výstelku.

5.

Okaté veľkonočné vajíčka

Zoberte si kúsok sisalu a stočte ho do kruhu. Vytvorte tzv. vlasy, ktoré potrite po obvode lepidlom a prilepte navrch vajíčka. Dobre pritlačte, aby vlasy dobre držali.Na zadnú stranu blikacieho očka naneste kvapku lepidla a pripevnite na vajíčko. Zopakujte ešte raz. Vajíčka vložte do kvetináčov. Dekorácia je na svete.

Zdroj: alinka.sk
Komentáre