Čo robiť s deťmi doma?

Thumbnail
Kategórie:

Deti sa doma nudia, spoločné kreslenie či hranie spoločných hier už tak ľahko nezaberá. Najvyšší čas priniesť domov priniesť viac dobrodružstva a zábavy.

1. Vytiahnuť farbičky, farebné papiere, lepidlá a nožnice

A pustiť sa do tvorenia! Kreativitu je potrebné pestovať už od útleho veku. Preto sme na našom portáli www.vytvorme.si pripravili mnoho tvorivých nápadov a návodov aj pre najmenších. Využijete pri tom ich hravé kresby, veľké drevné korálky, farby, papier a modelovacie hmoty. Šikovné ručičky si precvičia pri výrobe dekorácií, darčekov pre starých rodičov aj pri návrhoch vlastných hračiek alebo oblečenia. Nápady pre deti – nikdy ich nie je dosť!

89481707_6178961266186_2932824967898726400_n.png

2. Stavať si LEGO®

Hranie s legom je návykové. Neobmedzené možnosti, ktoré nám farebné kocky poskytujú nás dokážu zabaviť na dlhé hodiny. Pokročilejšie legá, ako napríklad LEGO® MINDSTORMS® sú zároveň cestou pre deti, ktoré majú záujem rozvíjať sa v základoch inžinieringu, programovania a v technických zručnostiach. Výborným rieším pre zlepšenie týchto vlastností sú aj kurzy, ktoré nájdete TU!

children-580x460

3. Varte spoločne

Spoločné varenie zbližuje, prináša dobrú náladu a je aj výchovné. Najprv si s deťmi vytvorte jedálny lístok. Nech povedia, na čo majú chuť. Pravdepodobne sa medzi favoritmi objavia palacinky a zemiaková kaša s rezňom, ale niekedy môžete prižmúriť oči a zabudnúť na zdravú výživu. Pre budúcich kuchárikov odporúčame aj skvelý Denný tábory – Malí Kuchárikovia, kde vaše deti zažiju kulinársky týždeň plný dobrôt, ktoré si samé pripravia.

https___cdn.evbuc.com_images_91840903_23668598490_1_original

 

4. Upratanie a vytriedenie zimných vecí a hračiek / darovanie na charitu

Ani v novom roku by sme nemali zabúdať na solidárnosť a pomoc druhým ľuďom, a touto cestou zlepšiť život okolo nás. Skoro každý má doma kopy zimného oblečenia aj hračiek, z ktorých naše deti vyrástli. Nikdy neviete komu v núdzi týmto skutkom pomôžete a taktiež ukážete svojim deťom, aké podstatné je zaujímať sa aj o ostatných. Darovať oblečenie či iné veci môžete napríklad SEM.

5. Nechať deti naplánovať deň

Je logické, že rodičia plánujú program pre svoje malé deti, ako počas školských dní, tak aj počas víkendov. Čo sa ale stane, keď si tieto úlohy vymeníte? Možno budete príjemne prekvapení.

6. Postaviť bunker v obývačke

Koľko z nás si chcelo spraviť bunker priamo v strede detskej izby? Vždy sme dostali veľmi rýchlu a nepriaznivú odpoveď, no teraz ste rodičmi vy a máte to vo svojich rukách. Vráťte sa do detstva a pomôžte svojim deťom postaviť najväčší bunker v ich živote!

f960d6ebb1f6e67ec5e3fc26aa9ee1f2

7. Prekážková dráha

Jasné, že v lese či na ihrisku je to lepšie, ale ak na to máte trochu priestoru, pripravte pre deti zábavnú prekážkovú dráhu. Na jednom stanovisku urobí pár skokov cez švihadlo, potom si rýchlo vleze do spacáku a zasa vylezie, urobí kotrmelec, desať drepov, obehne desaťkrát stôl a podobne. A to všetko na čas. Ktorý člen rodiny bude najrýchlejší?

8. „Športujte“ a zahrajte si kobercový petang

Nebudete k tomu potrebovať nič viac, ako lepiacu pásku a zopár loptičiek!

24eduworld.sk_1426162286

9. Vytvorte si spoločné tričká

Zabavte sa pri výrobe spoločných kreatívnych tričiek! Nepotrebujete nič viac, ako staré tričko a fixky, ktoré sa určite nájdu v každej domácnosti.

Hanging-T-Shirt-Mockup-PSD

10. Zorganizujte módnu prehliadku!

V super kreatívnych tričkách, ktoré ste si spolu vytvorili si môžete teraz spraviť spoločnú veľkú módnu prehliadku! Otvorte doma všetky skrine, vyberte truhličku s bižutériou, parádne lakovky a hor sa na mólo! Výnimočne je povolené namaľovať si pery. 🙂 Predvádzajte sa pred zrkadlom, vykrúcajte sa na červenom koberci a najmä – foťte sa. Spoločné fotky nezabudnite vyvolať a založiť do rodinného albumu ako spomienku na jeden fantastický daždivý deň.

unnamed

Podobné články