ForRest Glamping: Rodinná dovolenka, ktorú si užijú aj vaše deti

Thumbnail
Kategórie:

Glamping je relatívne novým typom konceptu, ktorý ponúka ubytovanie v prírode formou stanových chatiek. Jeho pomenovanie vzniklo spojením slov glamour a camping, vďaka čomu už zo samotného názvu vyplýva, že ide o formu luxusného kempovania. Tento trend ku nám prišiel spoza veľkej mláky a určený je nielen bezdetným párom, ale najmä rodinám s malými deťmi. Zdá sa vám to nemožné? Dobrým dôkazom je projekt ForRest Glamping, ktorý nájdete neďaleko Banskej Štiavnice, priamo v srdci Štiavnických vrchov. Bezpečný areál priamo v prírode dá deťom možnosť dosýta sa vyšantiť, zatiaľ čo rodičom dáva priestor vypnúť a mentálne i fyzicky si oddýchnuť. Akú dovolenku glamping ponúka a čo všetko môžete vidieť a zažiť v jeho okolí?

 

Stanov sa báť nemusíte

Ak ste pri pojme stanová chatka zbystrili pozornosť, buďte pokojní, pretože klasických stanov sa v glampingu báť nemusíte. “Ubytovanie u nás v glampingu je riešené formou luxusných stanových chatiek, ktoré sú obklopené nádhernou prírodou Štiavnických vrchov. Všetky chatky sú zateplené, v zime sú vykurované podlahovým kúrením a v lete klimatizované, vďaka čomu je ubytovanie v nich maximálne pohodlné v ktoromkoľvek ročnom období,” hovorí Michal, jeden z hostiteľov ForRest Glampingu v Banskej Štiavnici.

Luxusné kempovanie v stanových chatkách ponúka okrem toho aj súkromnú kúpeľňu, kuchynku, priestrannú terasu s vonkajším sedením, súkromné ohnisko či vírivku, pričom v samotnom areáli máte možnosť zohriať sa aj vo vyhriatej fínskej saune. Počas pobytu tak budete mať priestor dokonale zrelaxovať a užívať si svoj voľný čas presne podľa svojich predstáv.

Zážitky pod hviezdami

Jednou z foriem dokonalého spojenia s prírodou, aké sa glamping snaží prezentovať, je aj možnosť užívať si leto priamo pod hviezdami. Okrem súkromnej vírivky, ktorú využijú najmä páry, je skvelým tipom na oddych aj pravá rodinná opekačka pri súkromnom ohnisku. Z tej si totiž zážitok odnášajú najmä tí najmenší. “Dnes sú to počas leta samé grilovačky, BBQ a záhradné párty, ale pravú opekačku s ražňom, ktorý ste si chvíľu pred založením ohňa zhotovili z prvého dreveného prúta, ktorý ste našli, tak tá je pre dnešné deti celkom novým zážitkom,” hovorí Lucia, ktorá spolu s Michalom pôsobí ako hostiteľka ForRest Glampingu v Banskej Štiavnici.

 

Miesto ako stvorené pre deti

Okrem pravej letnej opekačky však na deti čaká aj množstvo ďalších zážitkov a aktivít. Areál glampingu je nielen priestranný, ale aj bezpečný, vďaka čomu tu môžu deti tráviť celé dni vonku na čerstvom vzduchu. Svoj voľný čas môžu tráviť na niektorom z detských ihrísk, zabávať sa však môžu aj rôznymi outdoorovými aktivitami. V prípade, že im budete chcieť dopriať trochu adrenalínu, môžete vziať bicykle a vyraziť do okolitej prírody, ísť si zaplávať či vziať paddleboard a vyšantiť sa priamo v počúvadlianskom jazere.

 

Rodinné výlety po okolí

Okrem možností, ktoré ponúka samotný glamping, je jeho návšteva lákavá aj vďaka okolitej prírode a neďalekej Banskej Štiavnici, ktorá okrem histórie a impozantných pamiatok ponúka aj zaujímavý program pre deti. Spomedzi prírodných krás môžete absolvovať návštevu tunajších tajchov či zájsť si na legendárne Sitno. Pre deti zaujímavou je však najmä návšteva historických banských štôlní, kde sa hravou formou dozvedia množstvo zaujímavých informácií o baníckej histórii mesta, uvidia bane, v ktorých sa kedysi ťažila ruda, a aspoň na chvíľu budú mať možnosť zahrať sa na malých baníkov. Okrem toho sa oplatí sledovať aj miestny kultúrny program, ktorý najmä počas leta ponúka množstvo zaujímavých príležitostí nielen pre deti, ale aj pre rodičov.

Zdroj: forrestglamp.sk

Videogaléria

Podobné články