19. január 2022 / Meniny má Drahomíra, Mário

Adventný kalendár - 3. december

Tretie vianočné DIY - škoricové ozdoby na vianočný stromček :)
Adventný kalendár - 3. december

Patríte medzi milovníkov škorice? Máme pre vás skvelý tip na škoricové ozdoby, ktoré vám krásne prevoňajú celý domov a vyzerajú nádherne. Výroba takýchto ozdôb je veľmi jednoduchá. Potrebovať budete celú škoricu, lepiacu pištoľ a veci na dekorovanie, napríklad temperové farby, rôzne trblietky, zvyšky látok, farebné bavlnky, gombičky a podobne. A ako na to? Niekedy stačí iba pozrieť na fotografie a je to hneď jasné, ako aj v nasledovných prípadoch :)

 Zvieratká a postavičky

Zvieratká alebo postavičky môžete vyrobiť buď zlepením škorice alebo maľovaním.

Ak si chcete vytvoriť soba, stačí ak zlepíte 3 kratšie časti škorice do tvaru písmena A, otočíte hore nohami, dokreslíte oči a už len zavesíte na motúzik :) Pri ďalšom spôsobe zlepíte vedľa seba 2 dlhšie časti škorice – tie predstavujú nohy a telo soba, ďalej prilepíte kratšiu škoricu – hlavu. A už len dozdobíte podľa vlastnej fantázie :)

Stromček vytvoríte podobným spôsobom – na dlhšiu škoricu postupne prilepíte pár kúskov od najkratšieho po najdlhší a stromček je na svete :)

No a ak sa vám nechce lepiť – maľujte! :)

 

Jednoduché ozdoby na stromček

Ak preferujete jednoduchšie ozdoby, môžete škoricu dozdobiť rôznymi stužkami, bavlnkami a trblietkami. Alebo si skúste vyrobiť vianočnú hviezdu – stačí ak k sebe prilepíte 5 približne rovnako dlhých kúskov škorice – jednotlivé kúsky však neukladajte vedľa seba, ale na seba.

Tip na záver: ak zavesíte ozdoby v blízkosti krbu, teplom sa ešte viac uvoľní krásna škoricová vôňa ;)

Zdroje: pinterest.com
Komentáre