Zbavme ovocie a zeleninu chémie

Thumbnail
Kategórie:

Nemusíte sa vôbec obávať, že na odstránenie pesticídov bude potrebovať špeciálny prostriedok. Postačí vám celkom obyčajný ocot.

Ovocie a zelenina sú pre naše zdravie veľmi potrebné. Obsahujú množstvo živín, vitamínov a látok, ktoré inde nenájdeme a aj preto odborníci odporúčajú ich pravidelnú konzumáciu v niekoľkých porciách počas každého dňa. Nie každý má možnosť dopestovať si vlastné plody a preto ich drvivá väčšina z nás nakupuje v obchode.

Určite viete, že kupované ovocie a zelenina sú vypestované pomocou chémie a pesticídov, ktoré síce zaručia ich odolnosť voči škodcom, svieži vzhľad a dlhšiu čerstvosť, avšak nášmu zdraviu neprospievajú. Keď ich prijímame dlhodobo, môžu sa dokonca podpísať na vzniku závažných zdravotných problémov. Ďalším problémom kupovaného ovocia je navoskovaný povrch, vďaka ktorému sa ovocie krásne leskne. Vosk však vodou neodtsránime a spolu so šupou sa dostáva do nášho organizmu.

Umývanie ovocia a zeleniny pred konzumáciu je veľmi dôležité, avšak často nemusí stačiť. Hoci odstráni nečistoty a baktérie na povrchu plodov, na chémiu a pesticídy nestačí. Potrebujeme niečo účinnejšie!

Nemusíte sa vôbec obávať, že na odstránenie pesticídov bude potrebovať špeciálny prostriedok. Postačí vám celkom obyčajný ocot, ktorý má v kuchyni hádam každý z nás. Práve ocot dokáže zlikvidovať škodlivé látky, ktoré sú koncentrované predovšetkým na povrchu plodov a my ich tak môžeme bezpečne konzumovať.

Podobné nápady