Vianočná hviezda s korálok podľa Dasa_

Thumbnail
Kategórie:

Vianočné hviezdy na stromček si možno pamätáte, kedysi sa dali kúpiť, možno sa stále aj dajú. 🙂 Ak si chcete vyrobiť vlastné, skúste to s postupom od Dasa_.

Začneme tým, že na drôt navlečieme 5 okrúhlych korálok. Potom nasledovnom poradí navliekame: 1 podlhovastú, 1 okrúhlu a 1 podlhovastú korálku. Výsledkom je osem korálok v rade.
Koniec na strane podlhovastej korálky prevlečieme cez dve korálky na opačnej strane. Takto vytvoríme základnú slučku, na ktorú budeme pridávať ďalšie korálky.
Zo strany, kde sú okrúhle korálky pridáme ďalšie tri okrúhle korálky. Zo strany od podlhovastých korálok pridáme 1 podlhovastú, 1 okrúhlu a ďalšiu podlhovastú korálku.
Cez posledné dve okrúhle korálky prevlečieme drôtik zo strany, na ktorej sú podlhovasté korálky. Vytvorili sme ďalšiu slučku. Týmto spôsobom pokračujeme kým nevytvoríme 6 cípov. Ten posledný, siedmy, urobíme tak, že namiesto troch okrúhlych korálok navlečieme iba jednu a drôtik prevlečieme cez prvé dve korálky, ktorými sme začínali. Tým sa spojí stred a na siedmy cíp hviezdičky použijeme dve podlhovasté a jednu okrúhlu korálku. Drôtiky ešte prevlečieme spätne cez dve podlhovasté korálky, ktoré sme navliekli ako posledné a prebytočný drôt.

Zdroj: artmama.sme.sk

Podobné nápady