TIPY NA VEĽKONOČNÚ DOVOLENKU

Thumbnail
Kategórie:

Zažite spoločnú dovolenku! Zabudnite na domáce varenie a upratovanie, oddýchnite si od školy a objavte nové spoločné zážitky, ktoré vám dodajú ďalšiu energiu. Možno sa naučíte iným spôsobom zdobiť vajíčka a kraslice, vyskúšate nové techniky pletenia korbáčov a zažijete množstvo zábavy s celou rodinou.

Veľkonočný týždeň a Veľkonočné sviatky sú dobre známe každému z nás. Veľká noc predstavuje najstarší a najvýznamnejší sviatok kresťanského cirkevného kalendára, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Oslavy Veľkej noci sa líšia podľa regiónov, často sa spájajú s oslavami príchodu jari, a ľudové tradície si zachovali mnoho zvykov a obyčajov z predkresťanských čias.

Vyberte si svoje ideálne miesto! Naša ponuka neobsahuje všetky dostupné možnosti na Veľkú noc, ale len tie destinácie, ktoré stoja za návštevu! Článok bude postupne aktualizovaný a rozširovaný o nové ponuky a zaujímavé miesta. Sledujte nás!

Oblievačka aj šibačka na Liptove

Urobte deťom radosť a vyrazte cez Veľkú noc na Liptov. Ponúkne vám program a príjemne strávené chvíle plné zážitkov bude presne to, čo vaša rodina potrebuje. Voda samozrejme cez sviatky jari nesmie chýbať a vodné parky Tatralandia aj Bešeňová robia super animačné programy pre deti, preto si deti zaručene vychutnajú kopec zábavy a vy rodičia konečne nebudete musieť program vymýšľať sami. Deti sa určite zabavia aj vo Villa Betuli, Galérii Ilusia, Parku Mini Slovensko alebo na Farme Východná. Navyše aj v tomto termíne na Liptove nájdete skvelé podmienky na lyžovanie a zimné radovánky, takže nie je dôvod váhať. Ubytovacích kapacít je na Liptove neúrekom – vyberiete si hotel, penzión, chatu, apartmán aj privát – výber je len na vás.

Veľkonočné tradície Liptova na vlastnej koži zažijete v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, kde každoročne prebieha program s ukážkou ľudových tradícií. Ak nemáte chuť na tradície, tak si kliknite na regionálny web visitliptov.sk a nájdete tam tipy na podujatia akéhokoľvek druhu .

Základ najlepšej dovolenky je dobré plánovanie, tak si ju dobre naplánujte aj vďaka tipom  na výlety a aktivity s deťmi na visitliptov.sk/liptov-s-detmi/. Nájdete tam zoznam plný nápadov ako deti zabaviť, niečo ich naučiť či rozhýbať. Z množstva atrakcií si zaručene vyberiete či máte doma drobce alebo aj staršie deti.

Povinná výbava každého návštevníka Liptova je Liptov Region Card. Kartička nabitá množstvom zaujímavých zliav urobí vašu dovolenku lacnejšou, ak si uplatníte zľavy vo vybraných atrakciách. Zakúpite si ju v informačných centrách, online alebo ju dostanete zadarmo u svojho ubytovateľa. Môže mať podobu plastovej kartičky alebo len online, ideálne do vášho mobilu.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy SR.

 

Veľkonočný pobyt v Diplomate – zábava pre všetkých                   

V krásnom prostredí Rajeckej doliny vo Wellness Hoteli Diplomat**** môžete stráviť aktívnu dovolenku počas najkrajších sviatkov v roku. Príroda sa pomaly prebúdza a lesy pod skalami sú plné rozkvitnutých kvetov. Okrem oddychu v prírode, pri bazéne či v saunovom svete sme si pre vás tento rok pripravili bohatý program pre všetkých: rodiny, partie i dvojice. Čaká vás sobota v duchu tradícií s remeselnými trhmi a tematickou večerou i nedeľná disco párty v štýle „Oldies“ s tombolou. Našich najmenších hostí určite poteší súťaž v hľadaní vajíčok, športový turnaj či poobedné animácie. Zrelaxovať môžu aj počas večera pri rozprávke a kreslení.

Služby zahrnuté v cene pobytu

 • Ubytovanie pre dve osoby na 3 noci s neskorým check-outom do 12:00
 • Občerstvenie s welcome drinkom pri príchode
 • Polpenzia formou bufetových stolov (3x raňajky, 1x večera, 2x tematická večera)
 • Voľný vstup do Wellness & Relax centra a Kardio fitness zóny počas pobytu
 • župany na izbách
 • parkovanie a Wifi pripojenie

Animačný program pre malých aj veľkých:

Piatok 29.3.2024  Zašportuj si s nami: 

 • Bowlingový a stolnofutbalový turnaj
 • Večerné kino pre deti

Sobota 30.3.2024 Biela sobota v duchu tradícií:

 • Interaktívne veľkonočné trhy s ukážkami
 • Poobedné animácie pre deti
 • Tradičná večera s welcome drinkom a ľudovým programom
 • Večerné kino pre deti

Nedeľa 31.3.2024 Zábava v štýle Oldies párty:

 • Poobedné animácie pre deti – Výroba masky
 • Bufetová večera s welcome drinkom a live cooking show
 • Oldies party s DJom a veľkonočnou tombolou

Pondelok 1.4.2024

 • Egg caching – súťaž v hľadaní veľkonočných vajíčok pre deti

 

Tradične netradičná Veľká noc v Trinity Hotels

Program nabitý typickými veľkonočnými aktivitami, ale aj originálnymi súťažami a zábavným programom – to je Veľká noc v Trinity Hotels & Resorts. S celodenným animačným programom nuda jednoducho nehrozí. More zábavy si užijete aj v bazénových svetoch či aquaparku.

Ľudová veselica v Senci

Ak chcete zažiť tradičné ľudové sviatky plné zábavy zavítajte do Hotela Senec. Užijete si sviatky plné veľkonočných súťaží, tanečných výziev a jedinečnej šibačky. Tešiť sa môžete na hľadanie vajíčok a kreslenie kraslíc.

Veľká noc na sitnianskej paši

Vytvorte si nezabudnuteľné veľkonočné spomienky v Hoteli Sitno. Počas Veľkej noci sa môžete tešiť na živú mini farmičku, valašskú hudbu, tradičné remeslá a bohatý animačný program pre deti. Čaká vás tiež súťaž vo varení bryndzových halušiek, autentický ľudový jarmok so slovenskými produktami a pravá vrkočiarka. Príďte si užiť tradíciu, zábavu a vynikajúce jedlo.

Veľká noc v srdci Vysokých Tatier

Oživte tradície a prežite Veľkú noc v Hoteli Atrium. Ochutnajte tradičné jedlá pri veľkonočnom menu a spoznajte slovenské zvyky ako prehadzovanie sena, pletenie korbáčov pre malých šibačov, dojenie ovečky či ľudovú veselicu. Tešiť sa môžete aj na jazdu kočom či návštevu gazdu na salaši.

 

Podobné články