Vianočná pošta 2022

Thumbnail
Kategórie:

Ako na to?

  1. Napíš Ježiškovi list alebo pohľadnicu. Môžeš pridať aj kresbičku.
  2. Na obálku alebo pohľadnicu napíš Ježiškovu adresu
    „Ježiško 999 99“.
  3. Nezabudni uviesť aj svoju adresu.
  4. Nalep správnu poštovú známku.
  5. List alebo pohľadnicu pošli z ktorejkoľvek pošty alebo ju vhoď do poštovej schránky.
  6. Čakaj na odpoveď a malý darček od Ježiška 🙂

Vianočné želania môžete napísať alebo nakresliť do listu či na pohľadnicu a poslať na adresu

Ježiško 999 99, do piatka 16. decembra 2022.

Vianočnú korešpondenciu môžete Ježiškovi posielať z každej pošty alebo ich s nalepenou známkou vhodiť do hociktorej poštovej schránky. Okrem toho sú pre vás pripravené aj špeciálne vianočné poštové schránky.

Súťaž

Možno bude na budúcoročnej vianočnej známke práve Tvoja kresbička!

Každý obrázok, ktorý príde na adresu Ježiško 999 99 na samostatnom papieri, bude zaradený do súťaže a jedna z kresbičiek (možno práve Tvoja) sa budúci rok opäť stane námetom na detskú vianočnú poštovú známku.

Autorkou detskej kresby, ktorá je námetom pre tohtoročnú vianočnú známku, je Viktória Bubeníková z Komárna. Ústredným motívom vianočnej známky sú koledujúci traja králi. Motívom prítlače FDC je kresba vianočného mestečka od Kristíny Gubienovej z Komárna a motívom pečiatky je anjel od Nikoletty Andrei Samai, taktiež z Komárna. Grafickú úpravu výtvarných návrhov vytvoril grafik Slovenskej pošty Adrian Ferda.

Viac informácií nájdeš v podmienkach súťaže.

O vianočnej pošte

Slovenská pošta organizuje výnimočný projekt Vianočná pošta už 24 rokov. V roku 2021 prišlo na adresu Ježiško 999 99 vyše 95 000 listov a pohľadníc zo 42 krajín, z toho viac ako 32 000 pohľadníc prišlo prostredníctvom aplikácie www.mojapohladnica.sk . Spomedzi listov bolo najviac, až 70 760 v slovenčine, z toho 158 bolo od nevidiacich detí, a zo zahraničia prišlo 2 810 pozdravov.

Navštívte poštu v Rajeckej Lesnej, kde oficiálne sídli Vianočná pošta, a odneste si domov okrem krásneho zážitku aj otlačok niektorej z pripravených príležitostných pečiatok:

 

Podobné články