Vyskúšajte Akadémiu stromu života

Thumbnail
Kategórie:

Chceli by ste, aby s vami vaše deti trávili viac času v prírode? Boli aktívnejšie, spoločenskejšie a zaujímali sa o ochranu prírody? Prihláste sa s nimi do Stromáckej akadémie. Tá predstavuje skvelú príležitosť, ako naučiť vaše deti premýšľať nad problémami, diskutovať o nich a pritom si užiť kopec zábavy.

Sromácka akadémia je v súčasnosti jediným dlhodobým a systematickým environmentálnym vzdelávaním na Slovensku, ktoré je v súlade so štátnym vzdelávacím programom. Patrí pod občianske združenie Strom života, ktoré vydáva obľúbený detský environmentálny časopis Stromáčik. Vysvetlíme hravou formou deťom, že aj oni môžu prispieť k čistejšiemu ovzdušiu, alebo aj to,  prečo sa klimatická kríza týka aj Slovenska.

Akadémia je určená všetkým zvedavým deťom vo veku od 4 do 15 rokov. Prihlásiť sa do nej môžu školské kluby i rodičia, pre ktorých je vedenie svojich detí k rešpektu k životnému prostrediu samozrejmou a prirodzenou súčasťou výchovy a vzdelávania. Pri vyberaní úrovne jednotlivých úloh môžu rodičia a deti slobodne preskakovať z úrovne na úroveň, ako im to vyhovuje.

V Akadémií platí zásada, že každé dieťa je jedinečné a má na niečo talent. Preto sa v nej neznámkuje ani sa nič nebifľuje naspamäť. Nie je v nej dôležité, kto je najlepší, ale či sa pritom všetci dobre zabávali a naučili nové veci.

Členstvo v Akadémií má pre rodičov a školy viaceré výhody ako sú vždy nové  praktické materiály, voľný prístup do databázy starších aktivít či možnosť zúčastniť sa súťaží o zaujímavé ceny. Zároveň majú všetci členovia online verziu časopisu Stomáčik zadarmo. V prípade, že chcú mať doma aj tlačenú verziu, tak platia iba za poštovné.

časopis Stromacik

 

Podobné články